ENDORSEMENTS

Jane Abbott-Rider

MSN AMP/BC

David Abernathy

Precinct Committeeman

Kent Adams

Former State Senator

Pam Adams

Secy., Parke Cty. Republicans & Former Parke Cty. Auditor

Linda Ashley

3rd District Republican Captain

Lorraine Banks

Scott Barton

Sen. Eric Bassler

State Senator

Scott Bevington

Former Fayette Co. Republican Chair

William Billings

Dan Blankenship

Cedar Creek Twp. Board President

Karen Boes

Brazil City Council - Ward 4

Tanner Bouchie

Precinct Committeeman

Donna Bowman

Precinct Committeeman

Seirra Bowman

Precinct Vice Committeeman

Vicki Brauns

County Recorder & Precinct Committeeman

Blake Bunner

Lorren D. Caffee

Retired Judge

Ted Claghorn

Dave Conklin

Bobbi Crafton

Precinct Committeeman

Verlin Custer

August Dauel

County Vice Chair

 

Angie Davis

County Vice Chair

 

Bob Dine

Greenwood City Council

Brenda Dwenger

County Treasurer

 

Edward Dwenger

 

Linda Eisenhaur

President-Winfield Township Board

 

David Emery

Chairman-Hendricks Cty. Young Republicans

 

Rick Figlio

Rochester Board of Works

Sparkle Figlio

Patti Foxx

Clay Cty. Chairman

 

Dee Fulford

Hamilton Twp. Trustee

 

Aaron Greenwalt

 

Mike Griffin

Warrick County Chair

Dan Guard

Montgomery County Chair and Commissioner

 

Mitch Harper

3rd District Republican Chairman

Former State Legislator 

Bob Harris

 

Jeff Harting

Pike Cty. Republicans Secretary

 

Angie Harting

County Recorder

 

Dave Heine

State Representative

John Hendricks

 

Jacob Hoffman

 

Kenny Hughbanks

County Chair and former Sheriff

Brenda Huerter

Lake County Republican

Cy Huerter

Former Chairman of the Highland Republican Central Committee

 

Charlie Kallas

Chairman-Lake Cty. Young Republicans

 

Nichole Keller

VP, Clay Cty. Repub. Club - Clay Cty. Recorder - Central Committee Secy.

 

Johnny Kincaid

Precinct Committeeman

Scott Knierim

Hendricks County Precinct Chairman

Bob Lechner

President Knox Cty. Council

 

Beth Leisure

Wayne Cty. Council

 

Rick Leisure

Nicole Like

Knox Cty. Council

 

Lydia Lopez

East Chicago Republican Vice Chair

 

Raymond Lopez

East Chicago Republican Chairman

 

Amy Lore

 

Russ Martin

Jasper Cty. Republican Treasurer / retired banker

 

Hollie Maxie

Franklin Cty. Republican Party Treasurer

 

Barrie McClain

 

Richard McClain

Retired State Representative

 

Janet McClellan

Plan Administrator for the City of Brazil

 

David McIntosh

former member of Congress

 

Al McLaughlin

Precinct Committeeman

 

Ben Merida

First Deputy Clerk

Josh Messmer

Morgan County Republicans Secretary

 

Pete Miller

Former State Senator

Jackie Monk

Public Relations Director, Sullivan Cty. Repub. Women

 

Brett J. Monroe

Hamilton Twp. Board Member

 

CT Montgomery

County Auditor & Gibson Cty. Party Chair

Donna Moore

President Jasper Cty. Republican Party

Landon Muzillo

Allen County Delegate

Michael Neal

Former State Chair of IN Federation of Young Republicans

Jill Nolley

Co-Vice Chair

 

Rob Nolley

County Chair

 

Brad Newman

Vigo Cty. Clerk

 

Mike Ochs

Mayor North Vernon

 

Connie Ochs

Treasurer, Republican Women's Club

 

Steven Oschman

President, Brown Twp. (Telemagen, LLC)

 

Linda Painter

Knox County Chair

 

Riley Parr

 

Todd Pederson

Ben Phillips

Precinct Committeeman

 

Chad Pittman

Precinct Committeeman

 

Katie Potter

Parke Cty. Assessor & Vice Chair Parke Cty. Republicans

 

John K. Pratt

Parke Cty. Council

Andy Qunell

Treasurer, Lake Cty. Republicans

Beth Reed

President, Sullivan Cty. Women's Club

 

Joanne Ricci

Republican Chair of Winfield Township 

 

Dennis Rider

Precinct Committeeman

 

Graham Rider

 

Jeff Rider

 

Mary Rider

Precinct Vice Committeeman

 

Michael Rinebold

Precinct Committeeman & Pres. of Leading Age Indiana

 

Margaret Sanders

Gaven Schulz

Chair, BSU College Republicans

Barb Scott

Clay County Assessor

 

Gene E. Sease

Former Pres. University of Indianapolis

 

David Shelton

Knox Cty. Clerk & Vice Chair Knox Cty. Republicans

 

Rick Shipe

President of the County Council

David Smith

Precinct Committeeman

Margaret Smith

 

Van Smith

 

Rodney Snyder

Precinct Committeeman

 

Mike Speedy

State Representative

 

Cory Sprunger

Adams Cty. Council & Adams Cty. Bar President

 

Allison Sprunger

 

Michael Stajduhar

Chairman, Cass Cty. GOP

 

Bob Starkey

Candidate for Dyer Town Council

 

Elaine Stephens

Vice Precinct Committeeman

 

Beth Swalls

Sullivan Cty. Recorder

 

Justin Swanson

President, Downtown GOP Club

 

Jim Tanoos

Clinical Assoc. Prof. - Purdue Poly-Vincennes

 

Susan Thomas

 

Amy Thompson

Clerk of Circuit Courts, Jennings Cty.

Lorena Turchi

Vice Chair Vermillion Cty. Repub. & City Councilwoman for Clinton, IN

Matt Watson

Pam Weiseman

Jim Weiseman

Vice-Chair Republican Party

Tim Wesco

State Representative

 

Lewis Wheeler

Frankfort City Council

 

Max Wiley

Jennings Cty. Council - Retired

 

Rose Ann Wiley

Retired educator

 

Dennis Wilkey

Board Member-Pachyderm Club of Vigo Cty.

 

Brenda Wilson

 

Fred Wilson

Tom Wilson

Co-chairman and commissioner

 

Andrew Woodall

Owen Cty. Councilman

Corrine Youngs

Vice Chairman, Hendricks Cty. Young Republicans

Graham Youngs

Secretary, Hendricks Cty. Young Republicans

JOIN US ON SOCIAL MEDIA: 

  • Twitter
  • YouTube

Copyright © 2020 Paid For By Friends of John Westercamp